günaydın güneş

herşeyin yolunda olduğunu düşünmek güzel. bazen çok kötü dibe batıyor insan. çıkabilmek için sakin, huzurlu kıyılara ihtiyacı oluyor. benim kıyım geliyor. hazırlamalıyım kendimi. herşeyin yolunda olduğunu düşünmeliyim öyle olmasa da…
yattık kalktık yattık kalktık yattık kalktık.
geldi bahar.

günaydın güneş” üzerine 4 düşünce

 1. Güneşe “günaydın” diyoruz, güneş bize gülüyor, “orası benim bileceğim iş! ” diye cevaplıyor bizi.

 2. ben günaydın dediğimde hep günaydın oluyor. özel bir anlaşmamız var, bir gülen yüze karşılık bir günaydın.

 3. Birazdan gün doğacak,çıkıp gideceksin rüyalarımdan…Ilık bir esinti bırakacaksın ardında,içimde fırtınalar kopacak..Ağlayacak mıyım,bilmiyorum…Gözlerim bulutlanacak ama gülümseyeceğim çünkü beni ağlarken görmeni istemiyorum,kırılırsın…Üzülmeni istemiyorum,mutlu olmalısın.
  Ne isterdim biliyor musun?Sana kimsenin sarılmadığı kadar sarılmak,seni kimsenin öpmediği kadar öpmek,kimsenin sevmediği kadar sevmek isterdim.Kimsenin ağlamadığı kadar ağlamak isterdim omuzlarında.Seni hiç yaşamadığın ama gezip görmekten zevk alacağın coğrafyalara götürmek isterdim.Gelir miydin?
  Seni anlıyorum,sana dokunuyorum,seni sen olduğu için o kadar çok seviyorum ki!Kendine küsmelerin yüzünden bana somurtup duruyorsun.Oysa ben seni asla incitmem,anlıyor musun?Sana bakmama izin ver,amacım seni hapsetmek değil.Sana gelmeme izin ver amacım seni boğmak değil.Ne olur içindeki duygulara evlatlık edinmiş gibi sevgisiz davranma,onlar yalan söylemiyorlar.
  Seni çok seveceğimi söylesem,hiçbir kasırganın,hiçbir sert dalganın,hiçbir uzaklığın bizi yok edemeyeceğini söylesem,inanır mıydın?
  Ne olur çekip gitme hayatımdan,ne olur yollarda bırakma beni ardında koşarken,gözleri yaşlı…Sen olmadan içimdeki çocuğa gülümseyemiyorum,kalp atışlarını duyamıyorum.Anlatıyorum ama anlamıyor,seni istiyor.Biraz beni dinler misin?Biraz beni sever misin?Başkasını sevdiğini söylerken yüreğimdeki kan hiç dinmiyor…Ne olur gitme,ne olur…Bir gölge peşinden geliyor,bu gölge seni seviyor…

 4. yine islak gözlerimi kurutmak için doğdu güneş. varlığının tek tesellisi buydu.
  ne geceler gebe kaldı günese, ne de güneş doğmak için izin aldı geceden. karanlık saklarken yağmur damlalarını yanaklarda bir bakarsın ömür yarıya gelmiş sokaklarda.
  ne attığın bir adım seni ileri götürdü ne de yazdığın tüm hayat hikayesi.
  nerede kalır bu martılar nerede ağlar bilinmez.
  bir soluk istersin akşamdan, batmak bilmeyen bir ömür için…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir